Regulator CPR-2

Regulator CPR-2 jest integralnym elementem systemu HICS. Jego zadaniem jest sterowanie pracą̨ wentylatora w celu utrzymania stałego podciśnienia w kanale wentylacyjnym.

Jest przystosowany do współpracy z wentylatorami firmy Venture Industries - RF, TD, TD SILENT.
Regulator powinien być zabezpieczony przed wpływem czynników atmosferycznych (deszcz, słońce, temperatura).

Karta katalogowa

Regulator CPR płynnie steruje prędkością obrotową wentylatora, w celu zapewnienia wymaganego strumienia powietrza wentylacyjnego oraz określonej wartości podciśnienia panującego w kanale wentylacyjnym. Sercem urządzenia jest układ mikroprocesorowy, który dzięki zaawansowanemu algorytmowi sterowania automatycznie dobiera nastawy regulatora pozwalające szybko i dokładnie dostosować wydajność wentylatora do bieżącego zapotrzebowania zależnie od stopnia otwarcia kratek wentylacyjnych.

 

Modbus:

Wbudowana obsługa protokołu komunikacji Modbus umożliwia zdalny monitoring stanu urządzenia oraz pełną konfigurację przez dowolny System Zarządzania Budynkiem.

Nastawa nocna:

Regulator umożliwia zmniejszenie wydatku wentylatora w przypadku mniejszego zapotrzebowania na wymianę powietrza na przykład w nocy lub podczas dłuższej nieobecności mieszkańców. Nastawa nocna umożliwia zmniejszenie wydatku o zaprogramowaną wcześniej wartość, tak aby zapewnić wysoki komfort użytkowania systemu przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii. Do aktywacji nastawy nocnej może być wykorzystany zewnętrzny zegar sterujący lub inne dowolne urządzenie o zestykach zwiernych oraz System Zarządzania Budynkiem za pomocą protokołu Modbus.

Alarm:

W przypadku wystąpienia nieprawidłowego działania systemu, na przykład uszkodzenia wentylatora, zapchania przewodów pomiarowych lub modyfikacji kanału wentylacyjnego, regulator sygnalizuje wykrycie nieprawidłowości oraz przechodzi w awaryjny tryb pracy. Sygnalizacja alarmu odbywa się za pomocą styku bezpotencjałowego oraz przy wykorzystaniu komunikacji Modbus. Regulator w trybie alarmowym kontynuuje pracę zapewniając ciągły stały wydatek wentylatora tak aby zapewnić komfort użytkowania.

Automatyczny dobór nastaw:

Regulator został wyposażony w algorytm automatycznego doboru nastaw w celu zapewnienia maksymalnej jakości regulacji. Co więcej, urządzenie w czasie rzeczywistym kontroluje jakość regulacji i w przypadku wykrycia zmiany warunków pracy ponownie uruchamia automatyczne strojenie.

 

Parametry techniczne:

Maksymalna moc i prąd silnika200 [W], 1,5 [A]
Zasilanie silnika (wyjście regulatora)0 - 230 [V], 50 [Hz], jednofazowe
Zasilanie regulatora230 [V], 50 [Hz], jednofazowe
Zakres nastawy różnicy ciśnień35 - 199 [Pa]
Dopuszczalna temperatura otoczenia-25 +60 [0C]
Stopień ochronyIP 54
Przepusty kablowe3 dławice M12 x 1,5
Złącza wężyków ciśnieniawyprowadzone na zewnątrz obudowy

Połączenia elektryczne: