Regulator CPR-EC

Regulator CPR-EC jest integralnym elementem systemu HICS. Jego zadaniem jest sterowanie pracą wentylatora w celu utrzymania stałego podciśnienia w kanale wentylacyjnym.

Jest przystosowany do współpracy z wentylatorami wyposażonymi w silniki EC firmy Venture Industries - RF/EC, TD ECOWATT, TD SILENT ECOWATT.
Regulator powinien być zabezpieczony przed wpływem czynników atmosferycznych (deszcz, słońce, temperatura).

Karta katalogowa

Regulator CPR-EC płynnie steruje prędkością obrotową wentylatora, w celu zapewnienia wymaganego strumienia powietrza wentylacyjnego oraz określonej wartości podciśnienia panującego w kanale wentylacyjnym.
Sercem urządzenia jest układ mikroprocesorowy, który dzięki zaawansowanemu algorytmowi sterowania automatycznie dobiera nastawy regulatora pozwalające szybko i dokładnie dostosować wydajność wentylatora do bieżącego zapotrzebowania zależnie od stopnia otwarcia kratek wentylacyjnych.

 

Modbus:

Wbudowana obsługa protokołu komunikacji Modbus umożliwia zdalny monitoring stanu urządzenia oraz pełną konfigurację przez dowolny System Zarządzania Budynkiem.

Nastawa nocna:

Regulator umożliwia zmniejszenie wydatku wentylatora w przypadku mniejszego zapotrzebowania na wymianę powietrza na przykład w nocy lub podczas dłuższej nieobecności mieszkańców. Nastawa nocna umożliwia zmniejszenie wydatku o zaprogramowaną wcześniej wartość, tak aby zapewnić wysoki komfort użytkowania systemu przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii. Do aktywacji nastawy nocnej może być wykorzystany zewnętrzny zegar sterujący lub inne dowolne urządzenie o zestykach zwiernych oraz System Zarządzania Budynkiem za pomocą protokołu Modbus.

Alarm:

W przypadku wystąpienia nieprawidłowego działania systemu, na przykład uszkodzenia wentylatora, zapchania przewodów pomiarowych lub modyfikacji kanału wentylacyjnego, regulator sygnalizuje wykrycie nieprawidłowości oraz przechodzi w awaryjny tryb pracy. Sygnalizacja alarmu odbywa się za pomocą styku bezpotencjałowego oraz przy wykorzystaniu komunikacji Modbus. Regulator w trybie alarmowym kontynuuje pracę zapewniając ciągły stały wydatek wentylatora tak aby zapewnić komfort użytkowania.

Automatyczny dobór nastaw:

Regulator został wyposażony w algorytm automatycznego doboru nastaw w celu zapewnienia maksymalnej jakości regulacji. Co więcej, urządzenie w czasie rzeczywistym kontroluje jakość regulacji i w przypadku wykrycia zmiany warunków pracy ponownie uruchamia automatyczne strojenie.

 

Parametry techniczne:

Zasilanie elektryczne230V / 50Hz
Stopień ochronyIP54
Temperatura otoczenia-25 +500C
Wymiary320x150x45
Złącza wężyków powietrznych2 umieszczone na zewnątz obudowy
Styki przekaźnika alarmowegoNC, max 1A, 250V
Styki przełączenia biegu CL-CLbezpotencjałowe NO
Analogowe wyjście sterujące0-10V
Wyjście komunikacyjneRJ11

Połączenia elektryczne: