Wentylatory kanałowe TD

Każdy wentylator z serii TD, pracujący w ramach systemu HICS, powinien być osłonięty od wpływu warunków atmosferycznych (niska temperatura / opady ). Wentylator nie może być narażony na działanie deszczu i śniegu.

Wentylator może być zainstalowany w pozycji poziomej lub pionowej

Karta katalogowa

Zalecenia montażowe:

  1. Należy stosować połączenia elastyczne wentylatora z pionem wentylacyjnym
  2. Należy stosować tłumiki kanałowe na ssaniu i tłoczeniu
  3. Należy stosować odcinki proste przed wentylatorem w celu ustabilizowanie przepływu
  4. Należy zabezpieczyć wentylator przed dostępem osób niepowołanych
  5. Wentylator powinien być sterowany regulatorem dedykowanym do systemu HICS

Montaż pionowy wentylatora typu TD:

Montaż poziomy wentylatora typu TD:

Eksploatacja:

  1. Zaleca się okresowe sprawdzanie poprawności działania wentylatora
  2. Zaleca się okresowe czyszczenie wentylatora
  3. Należy zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną do urządzenia
  4. Należy zapoznać się z instrukcją eksploatacji systemu HICS
  5. Wentylator jest przeznaczony do powietrza czystego - lekko zabrudzonego (należy zabezpieczyć urządzenie przed pyłem remontowo - budowlanym)

Podłączenie elektryczne:

Podłączenie elektryczne powinno być wykonywane tylko przez osoby posiadające niezbędne uprawnienia SEP.

Schemat przyłączeniowy dla wentylatorów z serii TD.

Uwaga: Wentylatory z serii TD, pracujące w systemie HICS, mogą być podłączone tylko pod wyższy bieg (zacisk LA w puszce przyłączeniowej). Szczegółowy schemat przyłączeniowy oraz opis regulatora w rozdziale REGULATORY.

Parametry techniczne:

TypPrędkość obrotowa
[obr./min]
Max.
pobór mocy
[W]
Max.
pobór prądu
[A]
Max.
wydajność
[m3/h]
Masa
[kg]
Dedykowany regulator
TD-250/1002140280,122502,0CPR-2
TD-350/1252050260,113302,0CPR-2
TD-500/1602590530,215602,7CPR-2
TD-800/20024801320,5510404,9CPR-2

TD-250/100

Częst. Hz/dB(A)631252505001k2k4k8kLW(A)
 Wlot263147545550403159
AWylot253150565351413259
 Emitowany182247485148332455
 Wlot253246535651413259
CWylot253149545250403158
 Emitowany172346475249342555
 Wlot273345535551423458
EWylot293448555150403158
 Emitowany192445475149352755
 Wlot242642484943322453
BWylot242848494644332553
 Emitowany222542434341261948
 Wlot263042485145342554
DWylot213047504644332553
 Emitowany242942434543282050
 Wlot263245505347372856
FWylot283250504945352755
 Emitowany243145454745312352


TD-350/125

Częst. Hz/dB(A)631252505001k2k4k8kLW(A)
 Wlot273352515247382857
AWylot233050515448382957
 Emitowany212752414541291753
 Wlot233355515246393058
CWylot222852515148382957
 Emitowany172755414540301956
 Wlot243448535451423258
EWylot253349545350413158
 Emitowany182848434745332152
 Wlot202640464438302449
BWylot222742474640292451
 Emitowany102340403835251845
 Wlot202540454438312449
DWylot212839464440312449
 Emitowany102240393835261844
 Wlot353343485045352653
FWylot273242484844342552
 Emitowany253043424442302049


TD-500/160

Częst. Hz/dB(A)631252505001k2k4k8kLW(A)
 Wlot263553586264574767
AWylot283555576564564668
 Emitowany152546444954412756
 Wlot253351545961544564
DWylot293553556361534566
 Emitowany142344404651382553
 Wlot263654586061564666
GWylot263454606461544567
 Emitowany152647444751402654
 Wlot233452545659514062
BWylot283750546059494064
 Emitowany132146404451372253
 Wlot223249515456483860
EWylot263747525855473861
 Emitowany121943374348342050
 Wlot243953545656504061
HWylot243652575955483963
 Emitowany142647404448362252
 Wlot233347495353443357
CWylot243346505653433359
 Emitowany132242374247331849
 Wlot213243465050423154
FWylot222842485349403156
 Emitowany112138343944311646
 Wlot233648495151443256
IWylot233548525450423258
 Emitowany132543374045331748


TD-800/200

Częst. Hz/dB(A)631252505001k2k4k8kLW(A)
 Wlot253953586367604870
AWylot414151576870645173
 Emitowany122540375059483160
 Wlot213549536067605169
DWylot353647556713605068
 Emitowany122439354757453058
 Wlot223551556166615269
GWylot263148586766604971
 Emitowany122340364855453056
 Wlot223650556064574567
BWylot383848556667614870
 Emitowany102238344756452857
 Wlot183246515765584866
EWylot333345536410584766
 Emitowany92136324555422755
 Wlot203349535964595067
HWylot242946566564584769
 Emitowany102138344653432854
 Wlot203448525862554364
CWylot363645526364594668
 Emitowany72035324554422555
 Wlot163044485562554564
FWylot30304250628554563
 Emitowany71933304252402553
 Wlot183147515762574865
IWylot232745556362564667
 Emitowany81936324451412652