Wentylatory kanałowe VENT

Każdy wentylator z serii VENT, pracujący w ramach systemu HICS, powinien być osłonięty od wpływu warunków atmosferycznych (niska temperatura, promienie słoneczne, opady deszczu/śniegu).

Wentylator może być zainstalowany w pozycji poziomej lub pionowej.

Karta katalogowa

Zalecenia montażowe:

  1. Należy stosować połączenia elastyczne wentylatora z pionem wentylacyjnym
  2. Należy stosować tłumiki kanałowe na ssaniu
  3. Należy stosować odcinki proste przed wentylatorem w celu ustabilizowanie przepływu
  4. Należy zabezpieczyć wentylator przed dostępem osób niepowołanych
  5. Wentylator powinien być sterowany regulatorem dedykowanym do systemu HICS

Eksploatacja:

  1. Zaleca się okresowe sprawdzanie poprawności działania wentylatora
  2. Zaleca się okresowe czyszczenie wentylatora
  3. Należy zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną do urządzenia
  4. Należy zapoznać się z instrukcją eksploatacji systemu HICS
  5. Wentylator jest przeznaczony do powietrza czystego - lekko zabrudzonego (należy zabezpieczyć urządzenie przed pyłem remontowo - budowlanym)

Podłączenie elektryczne:

Podłączenie elektryczne powinno być wykonywane tylko przez osoby posiadające niezbędne uprawnienia SEP.

Schemat przyłączeniowy dla wentylatorów z serii VENT.

Uwaga: Wentylatory z serii VENT, pracujące w systemie HICS, mogą być podłączone tylko pod wyższy bieg (zacisk LA w puszce przyłączeniowej). Szczegółowy schemat przyłączeniowy oraz opis regulatora w rozdziale REGULATORY.

Parametry techniczne:

TypPrędkość obrotowa
[obr./min]
Max.
pobór mocy
[W]
Max.
pobór prądu
[A]
Max.
wydajność
[m3/h]
Masa
[kg]
Dedykowany regulator
VENT-100N2600610,272903,0CPR-2
VENT-125N2620600,273903,0CPR-2
VENT-160N2560960,47605,0CPR-2
VENT-200N27201470,69705,0CPR-2

VENT-100N

Częst. Hz/dB(A)631252505001k2k4k8kLW(A)
 Wlot374658626864604671
1Wylot374563586361574668
 Emitowany333850505549513759
 Wlot394556606662564369
2Wylot384461566159544366
 Emitowany353748485347473456
 Wlot374353586560534267
3Wylot374357566057524264
 Emitowany333545465245443355
 Wlot354355596561564168
4Wylot354260556058534165
 Emitowany313547475246473255
 Wlot364254576360523966
5Wylot364259535856503963
 Emitowany323446455045433054
 Wlot344052566358503965
6Wylot354156535855494062
 Emitowany303244445043413053
 Wlot323951556057493463
7Wylot313956505553463460
 Emitowany283143434742402551
 Wlot323849535955453262
8Wylot323954495451443259
 Emitowany283041414640362349
 Wlot323749526155463563
9Wylot323954505652453560
 Emitowany282941404840372650


VENT-125N

Częst. Hz/dB(A)631252505001k2k4k8kLW(A)
 Wlot334254646766624971
1Wylot334361626362594769
 Emitowany203449455349503757
 Wlot344253646664584770
2Wylot344359626260564567
 Emitowany213448455247463555
 Wlot354353646561544369
3Wylot354460626158534467
 Emitowany223548455144423154
 Wlot314052626564604769
4Wylot314159606160574566
 Emitowany183247435147483555
 Wlot324051626462564567
5Wylot314056595957534265
 Emitowany193246435045443353
 Wlot334151626359524167
6Wylot334258605956514265
 Emitowany203346434942402953
 Wlot273648586160564366
7Wylot273755565756534163
 Emitowany142843394743443151
 Wlot283647586058524164
8Wylot283753565654503961
 Emitowany152842394641402949
 Wlot313949606157503965
9Wylot314056585754494063
 Emitowany183144414740382750


VENT-160N

Częst. Hz/dB(A)631252505001k2k4k8kLW(A)
 Wlot364558686767655373
1Wylot384761626464625270
 Emitowany223746505352504158
 Wlot334557686765615072
2Wylot344757636363584969
 Emitowany193745505350463857
 Wlot374858676564574771
3Wylot375162636361554669
 Emitowany234046495149423555
 Wlot324154646363614969
4Wylot344357586060584866
 Emitowany183342464948463754
 Wlot284052636260564567
5Wylot294252585858534464
 Emitowany143240454845413352
 Wlot334454636160534367
6Wylot334758595957514265
 Emitowany193642454745383151
 Wlot273649595858564464
7Wylot293852535555534361
 Emitowany132837414443413249
 Wlot223446575654503962
8Wylot243747535353483958
 Emitowany82634394239352746
 Wlot283949585655483862
9Wylot284253545452463760
 Emitowany143137404240332647


VENT-200N

Częst. Hz/dB(A)631252505001k2k4k8kLW(A)
 Wlot384863677068656375
1Wylot374761636767656273
 Emitowany363944384852544858
 Wlot364662646764615571
2Wylot374662616363615469
 Emitowany343743354548504054
 Wlot374660636562575069
3Wylot354661596262585068
 Emitowany353741344346463551
 Wlot364661656866636173
4Wylot364660626666646171
 Emitowany343742364650524656
 Wlot334359616461585268
5Wylot344359586060585166
 Emitowany313440324245473751
 Wlot344357606259544767
6Wylot324358565959554765
 Emitowany323438314043433248
 Wlot334358626563605870
7Wylot324256586262605768
 Emitowany313439334347494353
 Wlot293955576057544864
8Wylot303955545656544762
 Emitowany273036283841433347
 Wlot303953565855504363
9Wylot283954525555514361
 Emitowany283034273639392844